Hieno kuva! Ei moitteita.... ______________ Azmodan http://www.servut.us/Azmodan http://azmodan.galleria.fi/kuvat/
Lähetetty: 13.1.2010 12:56
Viesti nro4 - HOS, Helsinki (Rekisteröitynyt: 23.8.2009, Viestejä: 735)
Tuo ei ole edes totta. Vaan taittaa se kuitenkin olla. Mustavalkoisena vielä. Minkä kokoinen tuo hiutale sitten oikeasti on? Taitaa mennä reippaasti makron puolelle. On hieno lopputulos. ______________ t. Harri Salo harri.salo@welho.com http://www.flickr.com/photos/harrisalo/ *ainut oppinut on itseoppinut, muut ovat opetettuja
Kerrassaan upea lumihiutale, joka tulee hienosti esiin taustastaan. Voi suorastaan herkutella hiutaleen yksityiskohdilla - millainen tulos olisikaan, jos noita hiutaleita olisi useampia.... Miten noin hienon taideteoksen olet onnistunut saamaan, onko aito alkuperäinen vai onko mukana jotain muokkausta?
Lähetetty: 13.1.2010 18:15
Viesti nro6 - Maku_kulden
Kyllä see on alkuperäinen ja muokamatta hiutale. Jatkaan englanniksi... This picture is cropped very little and flake was covering almost whole frame. The diameter of this flake was around 4-5mm. I used my Canon 100mm f2.8 Macro with Canon 50mm f1.8 reversed lens. background is black fabric and flake is in small glass plate. I used lens cleaning brush to get this flake out from snow.
Lähetetty: 28.1.2010 11:27
Viesti nro7 - HOS, Helsinki (Rekisteröitynyt: 23.8.2009, Viestejä: 735)
It's realy a nice one. This isn't only a shot. it is a piece of art work. ______________ t. Harri Salo harri.salo@welho.com http://www.flickr.com/photos/harrisalo/ *ainut oppinut on itseoppinut, muut ovat opetettuja
Kun kirjoitat tai lataat kuvia www.digi-kuva.fi-sivustoon hyväksyt samalle Digikuva-lehden ja Bonnier Publications A/S:n oikeuden julkaista tai muuten hyödyntää sivustoon kirjoittamiasi tekstejä tai sinne lataamiasi kuvia Digikuva-lehteen tai Bonnier Publications A/S:ään liittyvissä painetuissa ja sähköisissä medioissa.
Digikuva ei valvo blogien ja keskustelujen sisältöä järjestelmällisesti, vaan seuraa aineistoja ainoastaa aihe- ja otsikkotasolla. Sen vuoksi on erityisen tärkeää, että foorumilla ei levitetä roskaviestejä, loukkaavaa, vihamielistä tai muuten sopimatonta aineistoa.
Digi-kuva.fi-sivuston sisältämän toimituksellisen aineiston oikeudet omistaa Copyright (c) 2003-2010 Digi-kuva.fi. Kaikki oikeudet pidätetään. Tämän sivuston kuvien ja tekstin luvaton käyttö on kiellettyä. Pyydämme käyttäjiä noudattamaan tekijänoikeuksia.