Kokemuksia ei ole kuin tuosta Canon 1000D:stä, hyvä peli aloittaa harrastus mutta niin varmaan muutkin jos ei ole putkia ennestään mihinkään. Kokeile kaupassa mikä noista sopii parhaiten omaan käteesi....!! ______________ Azmodan http://www.servut.us/Azmodan http://azmodan.galleria.fi/kuvat/
Lähetetty: 20.7.2010 22:36
Viesti nro3 - HOS, Helsinki (Rekisteröitynyt: 23.8.2009, Viestejä: 731)
Itse valitsisin Canonin ja Nikonin välillä. Kuvasin noin vuoden Eos 1000D:llä ei pientä moitteen sijaa. Hintaluokassaan oli, siis ainakin oli paras kuvanlaatu. Lisätilkettä saa kaikista alan liikkeistä. Käytettyjä laseja ja adaptereita löytyy eniten. Helppo myydä eteenpäin jne. ______________ t. Harri Salo harri.salo@welho.com http://www.flickr.com/photos/harrisalo/ *ainut oppinut on itseoppinut, muut ovat opetettuja
Lähetetty: 20.7.2010 22:50
Viesti nro4 - Teemu
Ite ostin eilen Nikonin D3000 hyvä ja helppo peli,niin ja eka järkkä.
Lähetetty: 23.7.2010 08:32
Viesti nro5 - HOS, Helsinki (Rekisteröitynyt: 23.8.2009, Viestejä: 731)
Sillä Teemu pärjäät pitkään. Nyt vaan käyttöohje ulkoa lukemaan, siitä on paras aloittaa. Kun tunnet kamerasi, saat parhaan vastikkeen rahoillesi. Sinusta tuli nyt Nikoninisti :) Jatkossa harkiten laseien hankintaa. ______________ t. Harri Salo harri.salo@welho.com http://www.flickr.com/photos/harrisalo/ *ainut oppinut on itseoppinut, muut ovat opetettuja
Lähetetty: 26.7.2010 18:49
Keskusteluun ei ole tullut uusia viestejä 30 päivään, joten siihen ei voi enää lähettää vastausta.
Kun kirjoitat tai lataat kuvia www.digi-kuva.fi-sivustoon hyväksyt samalle Digikuva-lehden ja Bonnier Publications A/S:n oikeuden julkaista tai muuten hyödyntää sivustoon kirjoittamiasi tekstejä tai sinne lataamiasi kuvia Digikuva-lehteen tai Bonnier Publications A/S:ään liittyvissä painetuissa ja sähköisissä medioissa.
Digikuva ei valvo blogien ja keskustelujen sisältöä järjestelmällisesti, vaan seuraa aineistoja ainoastaa aihe- ja otsikkotasolla. Sen vuoksi on erityisen tärkeää, että foorumilla ei levitetä roskaviestejä, loukkaavaa, vihamielistä tai muuten sopimatonta aineistoa.
Digi-kuva.fi-sivuston sisältämän toimituksellisen aineiston oikeudet omistaa Copyright (c) 2003-2010 Digi-kuva.fi. Kaikki oikeudet pidätetään. Tämän sivuston kuvien ja tekstin luvaton käyttö on kiellettyä. Pyydämme käyttäjiä noudattamaan tekijänoikeuksia.